Úspory na povinném ručení

Porovnání cen povinného ručení je užitečný nástroj k získání přehledu o pojistných podmínkách na zdejším trhu. Vzhledem ke konkurenčnímu prostředí v oblasti pojištění má klient možnost využít akčních nabídek pojišťoven a získat tak levnější pojištění i přesto, že se jedná o zákonné pojištění motorových vozidel. Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel dává akreditovaným pojistným subjektům možnost poskytovat pojištěncům určitá cenová zvýhodnění. Při zachování podstaty povinného pojištění motorového vozidla, které vychází z jeho kubatury a výkonu motoru, existují i okolnosti, které mohou výslednou cenu za pojistku poněkud snížit.

Kde hledat úspory

Porovnání cen povinného ručení 2013 nabízí možnosti úspor zejména za předchozí bezeškodné pojištění motorového vozidla. Provozování motorového vozidla bez vážných škodných událostí je hlavním ukazatelem pro pojišťovny, na jejímž základě mohou klientovi poskytnout zvýhodněnou sazbu za pojistku daného konkrétního vozidla. Další zvýhodnění jsou specifická pro jednotlivé pojišťovny a mohou se podstatně lišit. Pojistné podmínky pro povinné ručení se odvíjí od komerční strategie jednotlivých pojišťoven. V rámci svých pojistných programů nabízí potenciálním zájemcům různá zvýhodnění cen, které mohou být ovlivněny:

  • regionem
  • věkem majitele
  • celkovým počtem uzavřených pojistek
  • a dalšími…

Mezi další zvýhodnění cen lze zařadit využití pojistných balíčků, znásobení bonusů, akčních slev a online uzavření povinného ručení.

Výhled do roku 2014

Porovnání cen povinného ručení bude velice důležité pro následující rok 2014. Nejen proto, že vývoj cen za poslední období zaznamenal již určitý vzestup a to i v letošním roce, ale na základě schváleného zákona o povinných odvodech pojišťoven se očekává pro rok 2014 další nárůst cen. Nárůst cen by měl být zhruba 5 %.

nové havarijní pojištění na auto, nejlepší pojištění najdete na Top-pojištění.cz, kalkulace povinné ručení

Porovnání cen povinného ručení