Povinné ručení

Povinné ručení nebo také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je povinné smluvní pojištění odpovědnosti. Účelem tohoto pojištění je ochrana majetku a zdraví třetích osob, kterým byla při provozu vozidla způsobena škoda. Povinné ručení musí být založeno pro každé vozidlo pohybující se po pozemní komunikaci. Ze zákona má každý vlastník motorového vozidla povinnost sjednat toto pojištění. Pojištění se vztahuje i na vozidla, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci.

Zelená karta

Zelená karta je karta, která prokazuje uzavření smlouvy o povinném ručení (pojištění odpovědnosti za škodu). Tuto kartu musí mít řidič neustále u sebe.

Země, ve kterých zelená karta platí

Albánie, Andora, Belgie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Itálie, Írán, Irsko, Island, Izrael, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Makedonie, Malta, Maroko, Monako, Moldavsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Slovenská republika, Slovinsko, Spojené království Velké Británie a Severního Irska, Srbsko a Černá Hora, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tunisko, Turecko, Ukrajina, Vatikán.

Jak a kde se pojistit

Pokud si potřebujete zařídit povinné ručení, není nic jednoduššího, než si sjednatpojištění online. Vše lze totiž dohledat a porovnat na internetu. Využijtekalkulačku porovnání a uvidíte ihned, jaké pojištění je pro Vás nejlepší, uvidíte totiž, co všechno dané pojištění obsahuje a za jakou cenu.

nové havarijní pojištění na auto, nejlepší pojištění najdete na Top-pojištění.cz, kalkulace povinné ručení

Porovnání cen povinného ručení