Ceny povinného ručení 2014

Porovnání cen povinného ručení zejména v roce 2014 nabírá na důležitosti. Pojišťovny již dopředu avizovali, že ceny za zákonné pojištění odpovědnosti z provozu vozidel v roce 2014 vzrostou. O tom se již přesvědčila řada majitelů vozidel, kterým přišly nové výměry pro letošní rok. Ačkoliv zdražení se promítlo vcelku plošně, i tak lze nalézt levnější nabídky povinného pojistného za Vaše vozidlo, případně za vozidla. Jako vhodný nástroj porovnání cen povinného ručení se nabízí kalkulátory pojištění. Vykalkulování současných cen lze vcelku rychle provézt na Internetu. Využijte tuto možnost a porovnejte si pojistné nabídky pro rok 2014. Všechny pojišťovny působící v České republice již zveřejnily nové ceníky za povinné ručení. Na základě porovnání pak máte možnost výběru výhodnějších cen za povinné ručení.

Proč se zdražilo povinné ručení

V porovnání cen povinného ručení se odráží následující důvody zvýšení pojistného. Hlavním důvodem je ustanovení zákonné povinnosti pro pojišťovny odvádět do fondu procentuální část získaných finančních prostředků za povinné ručení všech pojištěných vozidel. Byly stanoveny 3 %, která mají být využita na částečné financování složek Integrovaného záchranného systému a hasičů. Dalším důvodem zdražení bylo také navýšení DPH o jeden procentní bod, což mělo za důsledek zdražení a navýšení všech souvisejících nákladů na odškodňování ze strany pojišťoven. Při porovnání cen povinného ručení v roce 2014 jsou již tyto změny ve výši pojistného zohledněny.

Jak ušetřit na povinném ručení

Při porovnání cen povinného ručení zjistíte, že nejvíce jsou zohledněny skutečnosti předchozího bezeškodného průběhu pojištění. Dále lze ušetřit, pokud u pojišťovny uzavřete více pojistných smluv. Zvýhodněné pojistné je možné získat i při online sjednávání pojištění vozidla.

nové havarijní pojištění na auto, nejlepší pojištění najdete na Top-pojištění.cz, kalkulace povinné ručení

Porovnání cen povinného ručení